تاریخ انتشار : سه شنبه 15 فروردین 1402 - 14:38
کد خبر : 541

نامی که فتح‌الله‌زاده تا پایان عمر فراموش نمی‌کند!

نامی که فتح‌الله‌زاده تا پایان عمر فراموش نمی‌کند!
دیشب حسین قربان‌زاده، سردبیر سابق روزنامه همشهری و رییس سازمان خصوصی‌سازی در هیبت یک حسابرس خبره در برنامه فوتبال برتر حاضر شد و با علنی‌کردن چند سند مالی، معادلات باشگاه استقلال را به صورت کامل تغییر داد.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، دیشب حسین قربان‌زاده، سردبیر سابق روزنامه همشهری و رییس سازمان خصوصی‌سازی در هیبت یک حسابرس خبره در برنامه فوتبال برتر حاضر شد و با علنی‌کردن چند سند مالی، معادلات باشگاه استقلال را به صورت کامل تغییر داد.
نکته جالب اینکه در ابتدا برنامه با حضور پرویز مظلومی و علی فتح‌الله‌زاده آغاز شد و مظلومی خیلی زود سوار بر میدان، طعنه‌هایی را متوجه رییس سازمان خصوصی‌سازی کرد که او بیش از اندازه در تلویزیون جولان می‌دهد و مگر کاری در سازمان خصوصی‌سازی ندارد.
علی فتح‌الله‌زاده نیز که در ۴۸ ساعت گذشته سعی داشت با انتشار خبر استعفا موضوع حذف استقلال از آسیا را به حاشیه بکشاند، در شرایطی صحبت‌هایش را آغاز کرد که از تُن آرام صدایش قصد دارد با حالتی جدید، چهره‌ای اقناع‌کننده برای هواداران این باشگاه به نمایش بگذارد.
بعد از صحبت‌های اولیه فتح‌الله‌زاده و مظلومی و توضیح مدیرعامل استقلال در مورد برداشت پنج میلیارد تومان از صندوق باشگاه به دلیل مطالبات قبلی، قربان‌زاده در یک وقفه کوتاه روی صندلی چهارم استودیو کنار محمدحسین میثاقی نشست و از همان ابتدا با تسلط کامل، کاری با مدیرعامل استقلال کرد که احتمالا او چاره‌ای جز کنار رفتن از سمت خود ندارد.

1838402

قربان‌زاده در این گفتگو

جزئیات متفاوت و مکرری از تخلفات، مغایرت‌ها، نابلدی‌ها و مسائل عجیب رخ‌داده در بخش مالی باشگاه استقلال را در صحبت‌هایش منعکس کرد و با اطمینان کامل مدیرعامل استقلال را به چیزی متهم کرد که هیچ‌کس پیش از این جراتش را نداشت.

فتح‌الله‌زاده پس از موج اول حملات قربان‌زاده او را تهدید به شکایت کرد و با حالتی برآشفته تاکید کرد او کاره‌ای نیست و ابتدا باید صحبت‌هایش را در دادگاه ثابت کند و اگر قاضی اتهاماتش را تایید کرد او حق به زبان‌آوردنش را دارد اما با گذشت زمان قربان‌زاده با تاکید بر اینکه صد درصد از ریز جزییات این‌ماجرا مطلع است، فتح‌الله‌زاده را به گوشه رینگ برد تا مدیرعامل استقلال دوباره با تغییر لحن، مدام از لفظ دکتر برای قربان‌زاده استفاده کند و به همراه پرویز مظلومی حتی از در دلجویی و نوعی مودت با وی دربیایند اما هربار که رشته کلام به دست قربان‌زاده می‌افتاد، او تاکید می‌کرد که فتح‌الله‌زاده باید همین فردا پنج میلیارد را به باشگاه استقلال برگرداند.
1838403
امشب، شب تلخی برای فتح‌الله‌زاده بود که تازه استعفای خود را پس گرفته و به عنوان مدیرعامل در برنامه محمدحسین میثاقی حاضر می‌شد. کاری که شاید نباید انجام می‌داد چرا که در همه مباحث مغلوب توانایی و تسلط فردی شد که علاوه بر آگاهی کامل از شرایط، در مناظره هم فوق‌العاده عمل کرد و کوچک‌ترین نقطه‌ضعفی به دست طرف مقابل نداد و کاری کرد که مدیرعامل یکی از باشگاه‌های بزرگ فوتبال ایران اصطلاحا به “تته پته” بیفتد. به خصوص در جایی که بحث صرافی و پول‌های واریزی به حساب باشگاه سانتاکلارا و پول دریافتی از امیرحسین حسین‌زاده مطرح بود و تبدیل به یک مچ‌گیری فاجعه‌آمیز علیه مدیریت استقلال شد.
1838404
همچنین قربان‌زاده در

مباحث مربوط به نحوه اداره شرکت‌ها و همین‌طور موضوع سازمان بورس در پاسخ به فتح‌الله‌زاده و مظلومی صحبت‌هایی را مطرح کرد تا عدم آشنایی آنها با مفاهیم مربوط به تجارت بیشتر به چشم بیاید. او همچنین در لابه‌لای حرف‌هایش تاکید کرد که این‌حرف‌ها را به این خاطر می‌زند که از این به بعد تاثیر این افشاگری را در نحوه اداره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ببیند.

جایی که به مدیریت مالی ولنگ‌و‌باز عادت کرده اما با بورسی‌شدن باید بابت تمام عملیات‌های مالی پاسخگو باشند و درواقع دوره خاکستری مالی این دو باشگاه به پایان رسیده است.
این برنامه و محتوای آن به احتمال زیاد منجر به پایان کار فتح‌الله‌زاده در باشگاه استقلال خواهد شد که شاید برایش بهتر بود روی استعفایش پافشاری می‌کرد و امروز در جلسه هیات مدیره حضور نمی‌یافت تا امشب در برنامه فوتبال برتر این‌چنین مقابل چشم میلیون‌ها بیننده با اتهاماتی مواجه شود که پیش از این در فوتبال ایران بی‌سابقه بوده است.
حالا باید در انتظار آغاز روز کاری فردا و اخباری ماند که چه از سوی سازمان خصوصی‌سازی و جه از سوی وزارت ورزش به بیرون مخابره می‌شود. طبیعتا آنچه در برنامه امشب گذشته، کار فتح‌الله‌زاده را برای ادامه کار در استقلال بسیار دشوار خواهد کرد. اگرچه او با وجود اینکه بارها اعلام کرد اگر کسی می‌تواند و پول دارد، بیاید و مدیریت را از او بگیرد، باز هم به ادامه کار امیدوار به نظر می‌رسید.
1838405
سندی که در آن نشان داده می‌شود فتح‌الله زاده در سال ۱۳۹۲ مبلغ چکها را دریافت کرده است
اما وعده مهمی که در این برنامه داده شد این بود که فردا یا پایان دوران کاری قربان‌زاده در سازمان خصوصی‌سازی است یا فتح‌الله‌زاده صندلی مدیریتی باشگاه استقلال را ترک می‌کند.
البته به نظر نمی‌رسد قربان‌زاده با آن اطمینان و جزییاتی که از ماجراهای مالی باشگاه استقلال می‌دانست، کسی باشد که قصد کنار کشیدن داشته باشد.
در پی برنامه‌ریزی مناظره‌ای میان حسین قربان‌زاده، رییس سازمان خصوصی‌سازی و علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال، حسین قربان‌زاده با تسلط بر مباحث مطرح شده و یک ارائه مناسب و به‌موقع از اسناد مالی به شکلی باورنکردنی، علاوه بر جلب همدلی هواداران فوتبال، پشت پرده مدیریت بی‌حساب‌ و‌ کتاب مالی در فوتبال ایران را به بهترین شکل مورد افشا قرار داد.
* قربان‌زاده اگرچه همچنان جوان (متولد ۱۳۵۸) است اما بیش از دو دهه سابقه مطبوعاتی دارد و به همین دلیل با تسلط مناسبی این مناظره را اداره کرد و حتی می‌شود گفت از یک مجری هم مسلط‌تر بود. او هیچ نکته‌ای را از قلم نینداخت و از کوره در نرفت تا هوش بالای هیجانی خود را به نمایش بگذارد.
* قربان‌زاده هرگز در طول مناظره از دایره ادب خارج نشد. حال آن که علی فتح‌الله‌زاده چندباری با عصبانیت سعی کرد او را به چالش بکشاند و یک بار نیز از کلمه “مرد حسابی” برای خطاب‌قراردادن او استفاده کرد.

1838412
* او هرگز در طول این مناظره به طرف مقابل اجازه نداد از طریق تحبیب و ابراز ارادت، فضای بحث را عوض کند و هرگز به دو چهره فوتبالی ایران اجازه پیشروی و یارگیری نداد. این نکته‌ای است که در شبکه‌های اجتماعی نیز به چشم هواداران آمده است.

* نگاه واقع‌بینانه به مشکلات از صحبت‌های مهم قربان‌زاده در برنامه فوتبال برتر بود. او با آگاهی از مشکلاتی که دو باشگاه درگیر آن هستند، از مدیریت دولتی و برخی تصمیمات وزارت ورزش نیز انتقاد کرد و تلاش کرد مسیری را که برای تغییر مورد نیاز است هایلایت کند.
* شفافیت و تسلط روی بحث‌های اقتصادی نیز ویژگی دیگر رییس سازمان خصوصی‌سازی بود که در یک برنامه جنجالی دیگر در رابطه با مولدسازی قبلا ترند شده اما ارائه او در برنامه فوتبال برتر وجه جدیدی از او را به نمایش گذاشت.
1838413
* شاید طلایی‌ترین بخش صحبت‌های قربان‌زاده آنجایی بود که به علی فتح‌الله‌زاده گفت سه بخش صورت‌های مالی را برای من بگویید که مدیرعامل استقلال از پاسخ دادن به این سوال طفره می‌رفت. جایی که بی‌اعتباری مدرک تحصیلی اقتصاد مدیر استقلال و همچنین کم‌اطلاعی او در نحوه اداره یک شرکت به نمایش گذاشته شد. قربان‌زاده در اینجا تقصیر را متوجه وزارت ورزش کرد که چنین مدیری را برای باشگاه استقلال انتخاب کرده است. اینجا جایی بود که تفاوت یک مدیر به‌ اصطلاح ورزشی و مدیری که قرار است یک شرکت بورسی را اداره کند، به روشنی به چشم آمد.
* اصرار قربان‌زاده بر عدد پنج میلیارد و لزوم باز گرداندن آن به صندوق باشگاه یکی از مهم‌ترین ابزارهایی بود که او در مناظره امشب از آن استفاده کرد و تا آخرین بخش برنامه چه با کمی شیطنت و چه به صورت جدی این مساله را به بخشی از مطالبه خود از مدیرعامل‌باشگاه استقلال تبدیل کرد که پس از حمله اولیه، خیلی زود سپر انداخت و سعی کرد تا پایان برنامه از در دیگری به بحث با قربان‌زاده بپردازد. چیزی که هرگز در آن موفق نبود.
1838411

اینجا جایی است که او ادعای فتح‌الله زاده را درباره پنج میلیارد تومان مورد بحث نمی‌پذیرد.
*آنچه که دیشب قربان‌زاده به عنوان رییس سازمان خصوصی‌سازی در حیطه ورزش از خود نشان داد همان چیزی است که در سالیان طولانی از آن بی‌بهره بودیم اما چه خوب که با به‌نمایش درآمدن شمایی از آن حالا امیدواریم که بتوانیم این دریچه تازه را باز کرده و هوایی عوض کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار سیاسی

فرهنگی

تبلیغات